رونمایی از فرش دستباف زندانیان زنجانی با نقوش ویژه ایرانی

پس از ماه‌ها تلاش، فرش دستباف ۶ متری با نقوش ایرانی حاصل هنرنمایی سه مددجوی زندان مرکزی زنجان، کامل و باحضور مدیرکل زندان‌ها ازدار قالی بریده و به زمین نشست.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان زنجان، در حاشیه این برنامه حجت الاسلام والمسلمین بنیادی مدیر کل زندان‌های زنجان، ضمن تقدیر از فعالیت‌های کارگاهی اشتغال زندانیان که به همت بنیاد تعاون زندانیان صورت می‌گیرد گفت: با توجه به پتانسیل‌های موجود در سطح استان بخش اعظم زندانیان زنجان با هنر فرش بافی آشنایی داشته که در همین راستا در اکثر زندان‌های استان کارگاه‌های فرش بافی دایر شده است.

بنیادی با اشاره به افتتاح کارگاه ۶۰۰ متر مربعی اشتغال اردوگاه حرفه آموزی و کاردرمانی زنجان اظهار کرد: با توجه به قابلیت‌های سرمایه‌گذاری در حوزه فرش بافی، کارگاه ۶۰۰ متری افتتاح شده از سوی ریاست سازمان زندان‌ها در اختیار پیمانکاران حوزه فرش قرار گرفته و در حال حاضر ۳۰ دار قالی با ظرفیت اشتغال ۷۰ نفر در این مجموعه در حال فعالیت هستند.

رونمایی از فرش دستباف زندانیان زنجانی با نقوش ویژه ایرانی

مدیر کل زندان‌های زنجان خاطرنشان کرد؛ در حوزه اشتغال و ایجاد درآمدهای پایدار برای زندانیان و خانواده‌های آنان خوشبختانه‌ استان زنجان رتبه‌های مطلوب کشوری را به دست آورده که این موضوع حاصل همکاری و تعامل دستگاه قضایی استان با مجموعه زندان‌هاست.

لازم به توضیح است در راستای تشویق و ترغیب زندانیان به کار و فعالیت در درون زندان و توانمندسازی خود و خانواده‌هایشان به پیشنهاد مدیر کل زندان‌های استان زنجان، زندانیان شاغل در تکمیل این فرش به مرخصی تشویقی اعزام شدند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha