کمک به تجهیز و توسعه فضای لازم در مجموعه زندان‌ها در دستور کار است

استاندار کردستان گفت: کمک به تجهیز و توسعه فضای لازم در مجموعه زندان ها در دستور کار است و در این راستا نگاه ویژه ای به این حوزه خواهیم داشت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان کردستان، اسماعیل زارعی‌کوشا روز شنبه در جلسه شورای مهارت استان که به میزبانی اداره کل زندان ها در زندان مرکزی سنندج برگزار شد، اظهار کرد: یک بحث عمومی و ملی راجع به مهارت داریم که به عنوان یکی از حلقه های مفقوده ما در حوزه آموزش مطرح است.

وی افزود: بسیاری از فارغ التحصیلان فاقد مهارت های لازم برای حضور در بازار کار هستند که باید این مهم جبران شود.
استاندار کردستان خاطر نشان کرد: در استان اقدامات خوبی برای مهارت آموزی صورت گرفته اما هنوز تا شرایط مطلوب فاصله داریم.
زارعی کوشا افزود: کار بسیار خوبی در اداره کل زندان ها برای مهارت آموزی زندانیان استان صورت گرفته است و این افراد می توانند با کسب درآمد به یاری خانواده هایشان نیز بیایند.
وی اظهار داشت: مهارت آموزی به زندانیان اقدام پسندیده ای است و امروز از نزدیک در جریان اقدامات قابل تقدیر در حوزه مهارت آموزی برای زندانیان قرار گرفتیم.
استاندار کردستان تصریح کرد: کمک به تجهیز و توسعه فضای لازم در مجموعه زندان ها در دستور کار است و در این راستا نگاه ویژه ای به این حوزه خواهیم داشت.
زارعی کوشا افزود: اشتغال زندانیان در شهرک های صنعتی و واحدهای تولیدی سطح استان باید هرچه بیشتر در دستور کار قرار گیرد.
وی تأکید کرد: خیرین استان نیز باید با تشویق تولیدکنندگان و صنعتگران برای به کارگیری زندانیان این مهم را به یک گفتمان تبدیل کنند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha