رئیس کل دادگستری فارس:کاهش جمعیت کیفری زندانیان  مورد توجه مدیران دادگستری فارس است

زمینه آزادی ۶۸ زندانی در بازدید رئیس کل دادگستری استان فارس از زندان داراب فراهم شد، حجت الاسلام والمسلمین سید کاظم موسوی جمعه شب ضمن ملاقات با زندانیان زندان داراب، زمینه آزادی ۶۸ زندانی را فراهم کرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان فارس ؛ رییس کل دادگستری استان فارس جمعه شب ضمن حضور در زندان داراب با زندانیان ملاقات کرد و به بررسی مشکلات حقوقی و قضایی آنان پرداخت.

حجت الاسلام و المسلمین سیدکاظم موسوی در این دیدار ضمن ملاقات چهره به چهره با زندانیان و بررسی امکانات بازپروری و باز اجتماعی زندانیان مشکلات حقوقی و آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی آنان را مورد بررسی قرار داد.

رئیس کل دادگستری استان فارس با بیان اینکه توجه به وضعیت زندانیان باید از جمله اولویت‌های روزانه قضات باشد گفت: توجه به امکانات زندان‌ها نیز نقش بسزایی در باز پروری مددجویان و بازگشت آنان به جامعه دارد.

رئیس کل دادگستری فارس: ظرفیت‌های قانونی برای کاهش جمعیت کیفری زندانیان  مورد توجه مدیران دادگستری فارس است

وی گفت: در این خصوص لازم است از دیدگاه‌های تخصصی و همچنین امکانات نهادهای اجتماعی، فرهنگی و آموزشی در هر شهرستان استفاده شود.

رئیس کل دادگستری استان فارس با تأکید بر اینکه سازمان‌های مردم نهاد و خیرّین می‌توانند به باز اجتماعی شدن زندانیان و بازگشت آنان به زندان جلوگیری نمایند گفت: با مدیریت مناسب می‌توان از تکرار چرخه جرم جلوگیری کرد.

وی با بیان اینکه جایگزین‌های حبس باید به صورت جدی در دستور کار قرار گیرد گفت: ظرفیت‌های موجود در قانون و همچنین دستور العمل کاهش جمعیت کیفری در راستای بهره زندانیان از تسهیلات قانونی مورد توجه مدیران دادگستری فارس قرار دارد و هر ماه خروجی این اقدامات در همه حوزه‌های قضایی استان بررسی می‌شود.

در پایان این دیدار و پس از بررسی آخرین وضعیت پرونده‌های قضایی مددجویان مقدمات و موجبات آزادی ۲۵ نفر زندانی محکوم کیفری در راستای نهادهای آزادی مشروط، تعلیق تعقیب و نیز مراقبت الکترونیکی و تعداد ۴۰ مرخصی و همچنین آزادی ۳ محکوم مالی فراهم گردید.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha