مسابقات آزاد مهارت در زندان های فارس برگزار می شود
جلسه شورای راهبری و مهارت آموزی زندان های فارس

مسابقات آزاد مهارت زندانیان زندان های استان فارس در راستای استعدادیابی زندانیان در حرفه های مختلف و ایجاد زمینه اشتغال آنان در رشته های خیاطی زنانه و مردانه، آرایش و پیرایش مردانه، معرق کاری، چرم دوزی و برق ساختمان همزمان با سراسر کشور برای اولین بار در مرداد ماه برگزار می شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های فارس: معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس گفت: با توجه به اهمیت حرفه آموزی در ایجاد اشتغال پایدار و در راستای استعدادیابی زندانیان زندان های استان، اولین دوره مسابقات ملی مهارت در زندان ها با مشارکت حداکثری زندانیان و با همکاری اداره کل فنی و حرفه ای استان و بنیاد تعاون زندانیان در هفته سوم مردادماه در شهرستان ها برگزار می شود و اختتامیه آن با انتخاب نفرات برتر در هفته چهارم مرداد در شیراز برگزار می شود.

محسن انصاری منش افزود: هدف از برگزاری این دوره از مسابقات که برای اولین بار در سطح زندان های کشور همزمان در مردادماه برگزار می شود تشویق زندانیان به مهارت آموزی و فراهم کردن زمینه اشتغال برای آنان در رشته های مورد علاقه شان می باشد.

وی اضافه کرد: در مراسم اختتامیه ضمن انتخاب نفرات برتر و اهدای جوایز به آنان، در صورت احراز شرایط، حمایت های قضایی هم از زندانیان منتخب انجام می شود.

معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های فارس یادآور شد: سال گذشته با همکاری اداره کل  آموزش فنی و حرفه ای استان، جهاد کشاورزی و اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی بیش از 89درصد از زندانیان محکوم در 693 دوره آموزشی شرکت کردند و از ابتدای سال جاری تاکنون نیز 21درصد از محکومین در 207دوره آموزشی شرکت داشته اند.

جلسه شورای راهبری مهارت آموزی و مشاوره شغلی زندان های فارس با حضور محسن انصاری منش معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان، مسلم ایزدی معاون برنامه ریزی اداره کل آموزش فنی و حرفه استان و زارع مسؤول برگزاری مسابقات ملی مهارت، فرهاد سالاری مدیرنمایندگی بنیاد تعاون زندانیان، مهدی نعمتی رئیس اداره حفاظت و اطلاعات و محمد حق پرست سرپرست اداره اشتغال و حرفه آموزی زندان های استان فارس برگزار شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha