نشست رئیس‌کل دادگستری کرمانشاه با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان استان

نشست رئیس کل دادگستری با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت زندانیان در مرکز استان و به صورت ویدئوکنفرانس با حوزه های قضائی تابعه برگزار و بر حمایت از خانواده زندانیان و نیز آموزش های لازم به ایشان توصیه و تأکید شد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان کرمانشاه، دکتر کرمی رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه در جلسه متمرکز با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان ضمن تأکید بر حمایت از خانواده زندانیان و نیز آموزش های لازم به این خانواده ها با بیان اینکه زندان همانند یک بیمارستان اجتماعی است گفت در این بیمارستان افراد آن و خانواده های آنها نیازمند مراقبت و حمایت هستند و غفلت از این بیماران سبب خواهد شد به جای تعدیل و تربیت ، بیمار روی به کارهای به مراتب بدتری آورد و در آن صورت درمان آن سخت و یا غیر ممکن می شود.

نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان

رئیس کل دادگستری افزود: زندانی محصول اجتماع ماست. البته نه به معنای توجیه عمل زندانی بلکه به آن معنا که عملکرد جامعه در رفتار یک زندانی تاثیر گذار بوده است. بنابراین همه ما به نوعی در قبال آنها مسئولیت شرعی ، قانونی و انسانی داریم و باید زندانی را جز اجتماع خود بدانیم و با این نگاه به درمان آنها کمک کنیم.

نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان

وی در ادامه سخنان خود ضمن تاکید بر کمک و حمایت از انجمن های حمایت از زندانیان و تقدیر از افرادی که پای در این کار خیر گذاشته اند توصیه کرد فعالیت این انجمن ها گسترش یابد و از تعدد و تکثر که ممکن است به تشتت بیانجامد جلوگیری شود و یک انجمن واحد شکل گیرد.

دکتر کرمی در ادامه یادآور شد گاهی مشکلات یک زندانی فراتر از مشکل مالی است و زندانی و خانواده او به نیاز های دیگری از جمله آموزش احتیاج دارند و این را دربازدید هایی که از خانواده زندانیان صورت گرفت معلوم شد که بسیار حائز اهمیت است. چرا که ممکن است اگر فرزند یک زندانی حمایت آموزشی شود فردا روزی به جایی برسد که مسیر زندگی یک خانواده را عوض کند.

نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان

رئیس شورای قضائی استان با تأکید بر ایجاد درآمد پایدار برای زندان که از قبل آن بتوان بخش زیادی از مشکلات را مرتفع ساخت، گفت: درآمد پایدار برای اداره زندان ها به منظور کمک به زندانیان در مرکز استان و شهرستان ها با نظارت کامل صورت گیرد و گسترش یابد و از محل این درآمدها بسیاری از مشکلات را مرتفع ساخت.

در ادامه این نشست مدیر کل اداره زندانهای استان کرمانشاه با ارائه آماری از عملکرد این اداره از سال ۱۳۹۹ تاکنون یادآور شد: خوشبختانه اقدامات خوبی توسط انجمن حمایت از زندانیان در استان کرمانشاه صورت گرفته است که تاکنون ۱۱۱۶ خانواده زندانی تحت پوشش و حمایت این انجمن قرار دارد.

نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان

پوریانی با بیان اینکه از سال ۹۹ تاکنون بیش از ۷۶ میلیارد ریال کمک به خانواده زندانیان صورت گرفته است خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تاکنون بیش از ۴۸ میلیارد ریال کمک نقدی و غیر نقدی به خانواده زندانیان انجام شده است و در این راستا ۱۰۰۰ بسته مهر به فرزندان دانش آموز زندانی، ۲۲۷۵۹ بسته معیشتی، ایجاد اشتغال برای ۲۴۷ زندانی و نیز ایجاد درآمد پایدار ماهیانه ۳۵۰ میلیونی تومانی از اقدامات خوبی بوده است که با کمک انجمن حمایت از زندانیان صورت پذیرفته است.

نشست رئیس کل دادگستری استان کرمانشاه، با اعضای هیئت مدیره انجمن حمایت از زندانیان استان

مدیر کل اداره زندانهای استان گفت: آزادی زندانیان از دیگر اقدامات این انجمن بوده است به گونه ای که یک زندانی بعد از ۱۱ سال و با بخشش شکات از زندان آزاد شد. وی افزود: آموزش به زندانیان و خانواده آنها از دیگر نکات خوبی است که مورد نظر بوده است به نحوی که تاکنون ۸۸۹ نفر از خانواده زندانیان تحت دوره های آموزشی با همکاری اداره فنی و حرفه ای به منظور حرفه آموزی قرار گرفته اند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha