دیدارهای کارگشا برای خانواده زندانیان خراسان‌جنوبی

مدیرکل زندان های خراسان جنوبی به همراه معاونان ستادیش امروز با تعدادی از خانواده های زندانیان با پابند الکترونیک مرکز استان دیدار کرد که این دیدارها برای همه این خانواده ها کارگشا بود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی، «علی عبدی» مدیر کل زندان های خراسان جنوبی و معاونان ستادیش صبح امروز به صورت سرزده در محل زندگی و کار زندانیان دارای پابند الکترونیک حاضرشده با آن‌ها دیدار و به مشکلاتشان رسیدگی کردند.

از کوچه پس کوچه های تنگ و قدیمی شمال شهر به خانه ای انتهای کوچه بن بست،کنار تپه ای خاکی رسیدیم.

مادر خانواده زندانیست، او با پابند الکترونیک کنار فرزندانش دوران محکومیت را می گذراند، می گوید: خواهرم در تأمین مخارج کمکمان می کند؛ می گوید اگر امکاناتش مهیا باشد می توانم شغل خانگی پخت نان راه اندازی نمایم.

دستور برای مهیا کردن امکانات پخت نان

مدیر کل زندان های خراسان جنوبی نیز در این دیدار رئیس مرکز مراقبت را بعد از خروج موکلف کرد آرد و وسایل مورد نیازش را فراهم کرده تا شغل نانوایی را برای تامین مخارجش راه اندازی کند.

هیئت همراه در همان منطقه شهر در ادامه مسیرشان در کوچه ای باریک به خانه ای کوچک رسیدن، آشپزخانه ای دومتری، حال و اتاقی کوچک؛ با دو دخترش تنها زندگی می کرد، می گفت وقتی در زندان بودم دختر بزرگم و همسر دومم ما را رها کردند.

مدیرکل زندان های خراسان‌جنوبی کنار فرزندش صمیمانه نشست و از وضعیت تحصیلی و معدلش پرسید، مادر از دیدن این صحنه بغض گلویش را گرفت و ناخودآگاه اشک‌هایش سرازیر شد.

دیدارهای کارگشا برای زندانیان دربند خراسان‌جنوبی

تاوان اشتباهم را پس می دهم

زن زندانی که دوران محکومیت خود را با استفاده از پابندالکترونیکی می گذارند گفت: دیگر خسته شدم از زندگی چون اکنون تاوان اشتباهم را دارم پس می دهم اگر این اشتباه را انجام نمی دادم اکنون وضعیت زندگی ام این طور نبود .... اشک ها امانش را برید.

مدیرکل زندان ها و هیئت همراه در منزل این زن دستور داد؛ به سرعت مشکلات قضایی مرتفع و برای فرزندانش قبل از شروع سال تحصیلی لوازم التحریر کامل تهیه و تحویل شود.

در ادامه خودرو اداری در خیابانی در مرکز شهر در مغازه خرازی متوقف شد، پیاده شدیم،، مردی که پابند الکترونیک به پایش بود به اتفاق همسرش کسب و کاری راه انداخته بودند و روزی حلال برای فرزندانشان سر سفره می بردند.

او گفت: تا عمر دارم دعاگوی مسوولان استان هستم چراکه به واسطه حضورم در کنار خانواده، فرزندم در دانشگاه رشته خوبی قبول شده و آبروی خانواده ام حفظ شده است.

مدیر کل دستور داد؛ چنانچه در تأمین هزینه دانشگاه فرزندشان مشکلی داشتند مساعدت و آزادی مشروط برای زندانی پیشنهاد شود.

«عبدی» مدیر کل زندان های استان گفت: «پابند الکترونیک یک اقدام نوع دوستانه و خداپسندانه است»، زندانیان تحت نظارت الکترونیک باید سپاسگزار مسوولان نظام اسلامی باشند.

وی افزود: اداره مراقبت الکترونیک استان با تجهیزات نوین و بروز، سال گذشته راه اندازی، و هم اکنون از نظر کمّی و کیفی در رتبه برتر کشور قرار دارد.

به گفته وی در این مرکز زندانیان با نصب پابند الکترونیک، دوران محکومیت خود را در کنار خانواده می گذرانند و به صورت شبانه روزی توسط سامانه های مراقبت الکترونیک تحت نظارت هستند.

مدیرکل زندان های استان هدف از این دیدارها را حمایت از خانواده زندانیان و به حداقل رساندن آسیب های اجتماعی توصیف، و ابراز امیدواری کرد: به واسطه این کمک ها باری از دوش این قشر آسیب دیده برداشته شود.

دیدارهای کارگشا برای زندانیان دربند خراسان‌جنوبی

آخرین مقصد بازدید

در ادامه بازیدها در آخرین مقصد مدیرکل زندان ها استان و هیئت همراه پای به منزل زندانی دیگری در مرکز شهر گذاشتند که زن ۴۰ ساله از سیاه بختی خود در همان روزهای اول ازدواج گفت از همان ابتدای ازدواج همسرم اعتیاد داشت.

زن جون افزود: ده بارها خواستم موضوع را به پدرش که از متمکنین شهر بود در میان بگذارم اما شوهرم قول ترک اعیتاد را داد ولی فایده ای نداشت چرا که تا چشم بازکردم پسرم به دنیا آمد حالا کور سوی امید در زندگی داشتم.

زن زندانی ادامه داد: اما به وجود پسرم زندگی تلخ تر شد شوهرم برای اعتیاد شدید از خانواده اش تردد شد و من ماندم با کوله باری از مشکلات، تمامی وسایل زندگی ام را فروخت و دود کرد، تنها امیدم این بود سرپناهی دارم که آن هم فروخت ....

وی عنوان کرد: قد کشیدن پسرم را می دیدم و آرزوهای بردل نشسته او را در چشمان معصومش مشاهده می کردم چکار باید می کردم بارها شوهرم به زندان افتاده بود و برچسب زن و فرزند زندانی به ما خورده بود.

زن جوان افزود:در زندگی ام هیچ کس مقصر نیست این انتخاب اشتباه خودم بوده که باید بسوزم و بسازم.

زن ۴۰ ساله از اجاره معوقه محل سکونتش و نداشتن یخچال و کولر از مدیر کل تقاضا دارد.

مدیر کل زندان های استان، رئیس مرکز مراقبت بعد از خروج را مامور کرد که با انجمن حمایت از زندانیان اجاره معوق مسکن نامبرده حل شود و زندانی(همسر) به بند حرفه آموزی منتقل و در کارگاه ها داخل زندان مشغول به کار شود.

شایان ذکر است، در پایان سبد حمایتی(مواد غذایی) به خانواده زندانیان اهداء شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha