رهایی 59 زندانی جرایم غیرعمد از زندان‌های خراسان جنوبی به همت خیرین استان

مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی گفت: از ابتدای امسال تاکنون 59 زندانی جرائم غیرعمد در استان خراسان جنوبی از زندان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان خراسان جنوبی، همیشه و همه حال به مناسبت‌های مختلف با گلریزانی که از سوی خیران، نیکوکاران، رضایت شکات و پرداخت تسهیلات به زندانیان و همچنین کمک ستاد دیه خراسان جنوبی و کشور انجام می‌شود شاهد رهایی عده‌ای از زندانیان جرائم غیر عمد به آغوش گرم خانواده‌هایشان هستیم.

همان‌طور که در محرم امسال نیز همین اتفاق افتاد و شاهد آزادی تعدادی از زندانیان جرائم غیر عمد با کمک هیات های عزاداری و نذورات مردم در خراسان جنوبی بودیم.

به مناسبت هفته دولت نیز چند زندانی در خراسان جنوبی از بند رها شده وبه کانون گرم خانواده‌های خویش بازگشتند.

اکنون در اربعین حسینی نیز یک زندانی جرائم غیر عمد دیگر از خراسان جنوبی با رضایت شاکی، کمک ستاد دیه استان و کشور به آغوش گرم خانواده بازگشت.

آن طور که علی عبدی، مدیرکل زندان های استان خراسان جنوبی اظهارداشت: یک زندانی ۵۱‌ساله به مناسبت اربعین حسینی از زندان آزاد شد.

وی گفت: این زندانی که از سال ۱۳۹۹ با ۲۰ میلیارد ریال بدهی در یکی از زندان‌های استان به سر می‌برد پس از رایزنی‌های مستمر ستاد دیه و دعوت از شاکی در جلسات متعدد موفق به اخذ گذشت از شاکی به مبلغ ۱۵ میلیارد و٣٠٠ میلیون ریال شد.

وی یادآور شد: بقیه بدهی وی از محل منابع ستاد دیه خراسان جنوبی و ستادیه کشور و تسهیلات قرض‌الحسنه بلندمدت پرداخت شد.

وی ادامه داد: از ابتدای سال تاکنون ۵۹ نفر زندانی جرایم غیر عمد از زندان‌های استان خراسان جنوبی آزاد شدند که مبلغ کل بدهی این مددجویان ۵۶۶ میلیارد و ۴۵۶ میلیون و ۵٠٠ هزار ریال است.

عبدی، ملبغ گذشت شاکیان را ٢۶٠ میلیارد و ٣١٧ میلیون ریال اعلام کرد و گفت: ٢٣۴ میلیارد و ٨٧۴ میلیون و ۵٠٠ هزار ریال اعسار و ٢١ میلیارد و ٧٧٠ میلیون ریال نیز کمک ستاد دیه است.

به گفته وی در ضمن ۴۶ میلیارد و ٧٢٠ میلیون ریال نیز تسهیلات قرض‌الحسنه به‌منظور آزادی این زندانیان پرداخت شد.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha