57 زندانی جرایم مالی استان قم با اقدامات ستاد دیه آزاد شدند

رئیس کل دادگستری استان قم از آزادی ۵۷ نفر زندانی استان با بدهی ۴ و نیم میلیارد تومانی به همت دادگستری و ستاد دیه استان در سال‌جاری خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندانهای استان قم به نقل از روابط عمومی دادگستری، حجت الاسلام مظفری در تشریح اقدامات دادگستری و ستاد دیه استان قم در جهت آزاد سازی زندانیان جرایم مالی و غیر عمد، اظهارکرد : از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۵۷ مددجوی زندانی جرایم مالی غیر بزهکار استان با بدهی مبلغ  ۴ و نیم میلیارد تومان با تلاش بی وقفه ستاد دیه و کمک خیران استان قم از نعمت آزادی برخوردار شده‌اند.

وی افزود: ستاد دیه استان قم از بدو تاسیس در سال ۱۳۸۰ تاکنون نیز موجبات آزادی ۴ هزار و ۲۸۵ زندانی با مبلغ بدهی ۱۴۸ میلیارد تومان را با کمک خیران خداجوی استان را فراهم کرده است.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری با اشاره به اهدا، مبلغ ۲۸ میلیارد ریال توسط خیرین در گلریزان‌ها ی برگزار شده توسط ستاد دیه استان قم در سال‌جاری، افزود: در همین بازه زمانی مبلغ ۱۰ میلیارد ریال نیز از طریق سایر کمک‌های خیرین استان برای آزادی زندانیان جرایم مالی جمع آوری شده است.

رئیس کل دادگستری استان قم بیان کرد: زندان قم تنها، ۱۴۲ زندانی جرایم غیرعمد دارد که نیازمند کمک خیرین جهت آزادی و بازگشت به آغوش خانواده‌های خود هستند.

وی با اشاره به اینکه تعداد زندانی دیه تصادفات در استان قم به صفر رسیده است، افزود: از تعداد کل ۱۴۱ زندانی جرایم غیر عمد استان« ۱۳۱ نفر محکومین مالی و ۱۰ نفر مددجو مربوط به پرداخت مهریه» هستند.

حجت الاسلام و المسلمین مظفری همچنین تصریح کرد: بر اساس شیوه‌نامه ستاد دیه، افرادی فاقد سوابق کیفری و مددجویانی که بدهی کمتری داشته باشند، در اولویت جهت آزادی هستند.انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha