افزایش 24 درصدی آزادی زندانیان در یزد / استرداد ۱۰۱ زندانی خارجی در استان انجام شد

مدیرکل زندانهای استان یزد با بیان این‌که مهمترین اولویت زندان بانی ما کاهش هدفمند جمعیت کیفری است، گفت: آزادی زندانیان در استان یزد طی یک سال گذشته 24 درصد افزایش یافته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان یزد، رضا مقبلی در نشست خبری خود با بیان این‌که زندان بانی در مبانی حقوق جزا تعریف می‌شود، اظهار کرد: زندان‌بانی باید بر محور خرد و دانایی باشد.

وی توجه به اهمیت زندان‌های اسلامی، افزود: هدف از مجازات حبس باید اصلاح، تربیت و بازگشت شرافتمندان فرد به آغوش جامعه و خانواده باشد.

مدیرکل زندان‌ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان یزد، گفت: همکاری خانواده، زندان و اجتماع لازمه احیای زندانیان است و باید مد نظر قرار گرفته شود.

مقبلی در سال گذشته ۱۰ اولویت توسط سازمان زندان تعیین شده و امسال نیز پنج اولویت جدید نیز اضافه شده است، تصریح کرد: اقدامات سازمان زندان‌ها به سه بخش قبل از ورود زندانی، حین تحمل حبس و بعد از آزادی زندانی تقسیم می‌شود.

وی فعالیت شش شورای حل اختلاف در محل زندان‌های استان را از دیگر اقدامات انجام شده و در دستور کار دانست و بیان کرد: شوراهای حل اختلاف در زندانهای استان همواره سعی دارند مانع ورود افراد به زندان شوند.

مدیرکل زندانهای استان یزد با بیان این‌که مهمترین اولویت زندان بانی ما کاهش هدفمند جمعیت کیفری است، خاطرنشان کرد: در سال ۱۴۰۱ خروجی زندانیان در استان یزد نسبت به سال قبل آن ۲۴ درصد رشد داشته است.

مقبلی ادامه با بیان این‌که ۹۷ درصد زندانیان استان یزد مردان و مابقی بانوان هستند، گفت: از این تعداد ۶۵ درصد متأهل و مابقی مجرد هستند.

وی بیشترین فراوانی جرائم زندانیان در استان یزد را مواد مخدر، سرقت و محکومیت‌های مالی و حقوقی دانست و بیان کرد: بیش از ۸۴ درصد زندانیان استان یزد ایرانی هستند.

مدیرکل زندان‌های استان یزد با بیان این‌که در سال گذشته ۱۰۱ زندانی تبعه خارجی از استان یزد کشورهای خود برگردانده شدند، خاطرنشان کرد: در سال گذشته ۴۵۲ نفر تحت پوشش پابند الکترونیکی قرار گرفتند.

مقبلی ارجاع ۱۴۹۱ پرونده به شوراهای حل اختلاف مستقر در زندان‌ها را از دیگر اقدامات انجام شده در استان یزد دانست و بیان کرد: از این تعداد پرونده ۱۴۸۳ پرونده مختومه شدند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که در سال گذشته ۱۹ هزار و ۸۳۸ اثر صنایع دستی در زندان‌های استان یزد تولید شده است، گفت: این آثار از طریق فروش مجازی بفروش رفته و سه میلیارد و ۳۲۸ میلیون تومان به حساب خانواده زندانیان واریز شده است.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha