آزادی 15 زندانی نیازمند مالی در دهه فجر

با همکاری ستاد دیه و مراجع قضایی تعداد 15 زندانی نیازمند مالی از زندان آزاد شدند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان ایلام، در مراسمی با حضور امام جمعه و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی و به مناسبت دهه فجر تعداد 15 زندانی از زندان آزاد شدند. ستاد دیه استان با کمک خیرین و مراجع قضایی از طریق اعطای ارفاقات قانونی باعث شدند زندانیان به آغوش خانواده خود بازگردند.

حجت الاسلام والمسلمین کریمی تبار امام جمعه ایلام در ابتدای این مراسم از ساختمان آموزشی و محل اشتغال زندانیان بازدید کرد و در مراسم آزادی اذعان داشت: تلاش مدیرکل و مسئولین زندان های استان در ارائه خدمت به زندانیان و خانواده های آنان و همچنین فراهم سازی زمینه آزادی زندانیان نیازمند مالی، قابل تقدیر است. وی در ادامه گفت: اشتغال و حرفه آموزی در زندان ایلام مسیر پیشرفت و توسعه را طی می کند و زندانیان زیادی مشغول به کار و مهارت آموزی هستند.

آزادی 15 زندانی نیازمند مالی در دهه فجر

نماینده ولی فقیه در استان به تاثیر اشتغال در کاهش آسیب ها و ضرورت آن برای زندانیان اشاره کرد و افزود: کارگاه های اشتغال زندانیان در زندان مرکزی و همچنین استقرار مرکز فنی و حرفه ای در ساختمان آموزشی، زمینه ایجاد شغل و مهارت آموزی را برای زندانیان فراهم کرده است. وی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر و فرارسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی، به تبیین دستاوردهای انقلاب در این ایام تأکید داشت.

احسانی مدیرکل زندان های استان ایلام نیز گفت: از ابتدای سال تا کنون بیش از 150 زندانی نیازمند مالی از زندان آزاد شدند که این آمار در دوسال گذشته به بیش از 500 آزادی رسیده است. وی افزود: برای 33 درصد از زندانیان شغل ایجاد شده است و بیش از 40 درصد از زندانیان در حال مهارت آموزی هستند که از ابتدای سال تا کنون 300 گواهینامه مهارت آموزی برای آنان صادر شده است.

آزادی 15 زندانی نیازمند مالی در دهه فجر

احسانی خاطر نشان کرد: ساختمان آموزشی و کارگاهی زندان مرکزی در دو طبقه در حال فعالیت است و برای ایجاد شغل های بیشتر و حرفه آموزی در رشته های مختلف مورد تقاضا، برنامه ریزی شده است. وی تصریح کرد: اشتغال زندانیان اولویت اول سازمان زندان های کشور است که برای تحقق مطلوب آن در زندان بیش از پیش تلاش می شود.

گفتنی است در پایان این مراسم مدیرکل زندان های استان طی لوحی از امام جمعه و تعدادی از مدیران دستگاه های اجرایی که با مجموعه زندان های استان همکاری اثربخش داشته اند، تقدیر کرد.

آزادی 15 زندانی نیازمند مالی در دهه فجر

انتهای خبر/

اخبار «سازمان زندان‌ها و اقدامات تامینی و تربیتی» را در کانال پیام‌رسان «بله» به آدرس https://ble.ir/prisons دنبال کنید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha