آزادی 87 نفر از زندانیان زندان‌های کهگیلویه وبویراحمد از ابتدای سال‌جاری

منصور بیژنی مدیر کل زندان‌ها و نائب رئیس ستاد دیه استان از آزادی 87 نفر از زندانیان و محکومین مالی غیر عمد از ابتدای سالجاری در استان خبر داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های کهگیلویه وبویراحمد، مدیر کل زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی استان با اعلام این خبر و با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان در نه ماهه نخست امسال اظهار داشت: با همکاری و همراهی اعضای ستاد دیه استان، خیرین و نیکوکاران، منابع استانی و کشوری ستاد دیه از ابتدای سالجاری تا کنون تعداد 87 زندانی جرائم غیرعمد استان با ترکیب 82 زندانی مرد و پنج زندانی زن از زندان آزاد شده اند.

وی میزان کل بدهی افراد آزاد شده را بالغ بر 24 میلیارد تومان ذکرکرد و افزود: با پیگیری و مداخله کمیته های صلح و سازش و دعوت از طرفین مبلغ 21میلیارد تومان از شکات و طلبکاران تخفیف و رضایت اخذ شده و مابقی نیز از محل اعطای تسهیلات ارزان قیمت و کمک های بلاعوض تأمین و پرداخت شده است.

نائب رئیس ستاد دیه استان با تقدیر از شکات پرونده‌های مالی عنوان داشت: انصافاً در استان ما خود شکات و طلبکاران مالی از خیرین نیک اندیشو خوشنام ستاد دیه محسوب می شوند که با رضایت و گذشت از طلبکاری کمک بزرگی به ستاد دیه در موضوع آزادی زندانیان مالی می‌کنند.

منصوربیژنی تعداد موجودی زندانیان جرائم غیرعمد زندان های استان که صرفاً محکوم مالی هستند را 223 نفر اعلام و اظهار امیدواری کرد تا با تشکیل منظم جلسات، جلب کمک خیرین و همکاری و همراهی بانک های عامل زمینه آزادی بخشی از این زندانیان فراهم گردد.

مدیر کل زندان های استان در ادامه تصریح کرد: زنداینان جرائم غیر عمد و محکومین مالی افراد غیر بزهکارند که منتظر کمکهای خیرخواهانه خیرین و نیکوکاران و گذشت شکات می باشند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha