بیش از 70 میلیارد ریال دستمزد در 8 ماهه نخست سال 1401 به زندانیان پرداخت شده است

به منظور ارتقا اشتغال و توانمندسازی زندانیان به جهت بازگشت موثر، کارآمد و مفید به جامعه، اداره کل زندان های استان البرز با گسترش تنوع کارگاه‌های اشتغال زندان‌ها و همچنین بستن قرارداد با شرکت‌های خصوصی گامی جدی در این زمینه برداشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان البرز، علی چهارمحالی مدیر کل زندان‌های استان در خصوص تنوع کارگاه‌های اشتغال در زندان‌های البرز گفت: در حال حاضر و به همت بنیاد تعاون زندانیان البرز 52 کارگاه اشتغال در زندان‌های استان فعال بوده که شامل کارگاه‌های مونتاژ لامپ‌های LED، موس، ریگلاتور خودرو، فیلتر هوا و روغن خودرو، کلید و پریز برق، پالت‌های صنعتی، مبلمان معرق چرم، بسته بندی مواد غذایی، خیاطی، نجاری، کشاورزی و... است.

چهار محالی افزود: در کنار کارگاه‌ها و زمین‌های کشاورزی زندان‌های استان با 33 واحد صنعتیِ مشهورِ کشوری و استانی مانند گروه خودروسازی سایپا قرار داد منعقد شده است تا زندانیان علاوه بر دریافت دستمزد و توانمند شدن با محیط کار حرفه‌ای نیز آشنا شوند و بتوانند پس از آزادی در این کارگاه‌ها مشغول به کار شوند.

مدیر کل زندان‌های استان البرز در خصوص دستمزد زندانیان گفت: به هر زندانی بر اساس ساعت کاری و حضور در کارگاه‌ها تا مبلغ 81 میلیون ریال در ماه دستمزد پرداخت شده است و واحدهای صنعتی و کارگاهی بخش خصوصی نیز در ازای به کارگیری هر زندانی رای باز یا آزاد شده در کارگاه مربوطه وام کم بهره به ازای هر زندانی 500 تا 1میلیارد و 500 میلیون ریال اعطا شده است.

چهارمحالی در پایان خاطر نشان کرد به منظور حمایت از زندانیان آزاد شده نیز وام کم بهره به آنان پرداخت می‌شود.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha