زندانیان فارس مشاوره و معاضدت قضایی رایگان دریافت کردند

همزمان با گرامیداشت هفته بسیج، حسینی ایجی نماینده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در مجلس شورای اسلامی، مهبودی رئیس سازمان بسیج حقوقدانان فارس و بیش از 80وکیل بسیجی از زندان های فارس بازدید کردند و به زندانیان مشاوره و معاضدت قضایی رایگان ارائه کردند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان های استان فارس، مدیرکل زندان های فارس گفت: بیش از 80وکیل با حضور در زندان های استان، به زندانیان مشاوره و معاضدت قضایی رایگان ارائه کردند.
اسحاق ابراهیمی افزود: این اداره کل آمادگی دارد از ظرفیت گروه های جهادی وکلای مرکز و بسیج حقوقدانان برای ارائه خدمات مشاوره ای حقوقی و قضایی به زندانیان استفاده کند.
نماینده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در مجلس شورای اسلامی نیز در بازدید از زندان مرکزی شیراز گفت: با توجه به قانون توسعه برنامه سوم و اهداف تشکیل مرکز وکلا که یکی از آن اهداف احیای حقوق عامه و دسترسی آسان همه آحاد مردم به خدمات حقوقی و قضایی می‌باشد، و با توجه به فرمایشات آیت اله محسنی اژه ای و آقای عبدلیان پور رئیس مرکز وکلا، کارشناسان و مشاوران خانواده قوه قضاییه، طرحی را تحت عنوان « هر مسجد مسجد یک حقوقدان » آغاز کردیم که هر هفته در مساجد سراسر کشور به آحاد مردم مشاوره رایگان ارائه می نماییم و در صورت نیاز و تشخیص به آنها وکیل معاضدتی ( رایگان ) معرفی می کنیم.
حسینی ایجی افزود: هم اکنون نیز با توجه به هفته مبارک بسیج بر آن شدیم که این خدمات را داخل زندان ها بیاوریم تا زندانیانی که از خدمات حقوقی برخوردار نیستند یا علی رغم نیاز به خدمات حقوقی، بدلیل عدم توانایی مالی، امکان دسترسی به وکیل را ندارند بتوانند از طریق خدمات این مرکز، به خدمات رایگان دسترسی داشته باشند.
وی اضافه کرد: عده ای تحت عنوان وکیل یا کارچاق کن با زندانیان ارتباط برقرار می کنند و خانواده آنان را از لحاظ مالی درگیر می کنند، در صورتی که نه وکیل هستند و نه به پرونده قضایی دسترسی دارند. ما از کلیه مددجویان تقاضا می کنیم چنانچه به وکیل نیاز دارند از طریق دفترچه و سایت مرکز، به اسامی وکلای ما دسترسی پیدا کنند و متوجه شوند که آیا فرد مورد نظر وکیل می باشد یا خیر و اگر وکیل هست آیا سیستم وی فعال می باشد یا خیر.
نماینده مرکز وکلا، کارشناسان رسمی و مشاوران خانواده در مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: در صورت نیاز مددجویان به مشاوره و تقاضای مسئولین زندان، ما می توانیم این همکاری را ادامه دهیم و انشاءاله تفاهم نامه ای به امضاء برسد که ما به صورت هفتگی در خدمت مددجویان باشیم.
حسینی ایجی یادآور شد: با وجود تأکیدات مدیر جهادی مرکز، مبنی بر دسترسی آسان همه آحاد مردم به خدمات حقوقی و قضایی، ما هم در خدمت مددجویان هستیم و معتقدیم که هدف قانونگذار از تصویب مجازات، اصلاح مجرم می باشد و با وجود وکلای تخصصی و آغاز به کار دپارتمان ها و اقدامات تخصصی، می توانیم در بحث مشاوره ها هم کمک کنیم تا مددجویان بعد از خروج از زندان مسیر اصلاح را راحت و آسان در پیش بگیرند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha