بازدید کارگروه تحول وارتقاء سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی از زندان نیشابور

با حضور اعضاءکارگروه تحول وارتقاء شاخص‌های سلامت،اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی در زندان نیشابور فعالیتهای این حوزه مورد ارزیابی قرار گرفت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی اداره کل زندان‌های استان خراسان رضوی، کیانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت خراسان رضوی به همراه رؤسا و کارشناسان ادارات زیر مجموعه این معاونت تحت عنوان کارگروه تحول وارتقاءسلامت،اصلاح و تربیت از زندان نیشابور بازدید کردند.

در ابتدا رؤسای ادارات ستادی حوزه معاونت سلامت اداره کل در جلسه ای با مسئولین ادارات متناظر خود در زندان، ضمن بازدید از مجموعه فعالیت‌های صورت گرفته به بررسی و ارزیابی اقدامات انجام شده متناسب با شاخص های ابلاغی پرداخته و راه کارهای عملیاتی و اجرایی درجهت ارتقاء و رشد شاخص های تعیین شده را تبیین کردند. همچنین کیانی و هیئت همراه از بخش های مختلف اندرزگاه ها بازدید و از نزدیک در جریان اقدامات انجام شده قرار گرفتند.

بازدید کارگروه تحول وارتقاء سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی از زندان نیشابور

بر اساس این گزارش با توجه به اهمیت موضوع اشتغال بعنوان اولویت اول از اولویتهای دهگانه سازمان زندان‌ها و نقش موضوع کار درمانی در اصلاح و تربیت زندانیان جلسه کارگروه اشتغال استان در دادگستری نیشابور با حضور دادستان شهرستان، معاون حوزه سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی و مدیرعامل بنیاد تعاون زندانیان استان به منظور بررسی راهکارهای افزایش دامنه اشتغال و تولید درآمد برای زندانیان شهرستان نیشابور برگزار شد. در این جلسه دیدگاهها و نقطه نظرات اعضاء از جمله استفاده از ظرفیت و تجهیز زندان باز نیشابور جهت اشتغال مولد زندانیان، راه اندازی دورشته قالی بافی و فیروزه تراشی،تسهیل در معرفی تعدادی از زندانیان جهت اشتغال در زندان باز و اعطای ارفاقات قانونی به زندانیان شاغل در این مرکز مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در ادامه این بازدیدجلسه جمعبندی گزارشات تخصصی و بررسی راهکارهای برون رفت از چالشها و مشکلات موجود با حضور کیانی معاون سلامت،اصلاح و تربیت خراسان رضوی، رجبی رئیس زندان نیشابور و سایر اعضاء کارگروه برگزار و تصمیمات و مصوبات در قالب صورتجلسه تنظیم وجهت اجرا ابلاغ گردید.

بازدید کارگروه تحول وارتقاء سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی از زندان نیشابور

همچنین در حاشیه این بازدید معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی به همراه رئیس زندان نیشابور ضمن سرکشی از خانواده یک نفر از زندانیان نیازمند شهرستان از نزدیک در جریان مشکلات آنان قرار گرفته و ضمن اهدا بسته معیشتی و کارت هدیه نقدی و هدیه برای فرزند خردسال خانواده، وضعیت مسکن ،معیشت و... این خانواده را مورد بررسی و اقدامات حمایتی ضروری را در دستور کار انجمن حمایت زندانیان قراردادند.

بازدید کارگروه تحول وارتقاء سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی از زندان نیشابور

شایان ذکر است با حضور اعضای کارگروه تحول و ارتقای حوزه معاونت سلامت، اصلاح و تربیت زندان‌های خراسان رضوی، و با کمک خیرین و نیکوکاران شهرستان، پنجمین مرحله پویش نذر هشتم در شهرستان نیشابور برگزار و تعداد ۵ زندانی بدهکار مالی آزاد و به آغوش خانواده های خود بازگشتند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha