اخذ مدرک تحصیلی دیپلم توسط 77 دانش‌آموز در زندان‌های استان مرکزی

71 نفر از مددجویان و 6 نفر از سربازان وظیفه  شاغل به تحصیل مدرسه هدایت زندان مرکزی اراک و اردوگاه کاردرمانی استان مرکزی موفق به اتمام دوره تحصیلی خود در مقطع متوسطه دوم و کسب مدرک دیپلم شدند .

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی اداره کل زندانهای استان مرکزی، علی اسلام خواه با اعلام این خبر گفت : در راستای اجرای تفاهم نامه مشترک فی مابین سازمان زندانهای کشور و وزارت آموزش و پرورش ، با تعامل و همکاری صورت گرفته و همچنین با پیگیری های به عمل آمده زیر ساختهای لازم جهت ادامه تحصیل مددجویان در مجتمع آموزشی هدایت بزرگسالان زندان مرکزی اراک و اردوگاه کاردرمانی استان به وجود آمده است .

این مقام مسئول افزود : در سال جاری 71 نفر از مددجویان و 6 نفر از سربازان وظیفه زندانهای استان موفق به اتمام تحصیلات خود در مقطع متوسطه دوم شده و مدرک دیپلم خود را دریافت نموده اند .

مدیر کل زندانهای استان مرکزی در تکمیل این خبر بیان داشت : با توجه به ضرورت حرفه آموزی و اشتغال زندانیان با همکاری مرکز پژوهش و تحقیقات جهاد کشاورزی استان زمینه لازم جهت تکمیل دوره های مورد نیاز فراهم گردیده و و زندانیان در رشته های مورد علاقه خود در حال تحصیل می باشند .

وی همچنین گفت: با توجه به اجرای برنامه های سازمان زندانها در راستای اصلاح و تربیت مجرمین و بزه دیدگان در بخش های مختلف ، ادامه تحصیل زندانیان نیز از اهم این برنامه ها بوده که در سال جاری 240 نفر از مددجویان در مقاطع متوسطه اول و متوسطه دوم ثبت نام نموده و در حال طی دوره های تحصیلی خود در مجتمع آموزشی هدایت زندان می باشند .

انتهای خبر /

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha