وزیر دادگستری: تعطیلی «زندان رجایی‌شهر» یک اتفاق بزرگ و ماندگار  است/ باید حامی زندانبان و شغل سخت زندانبانی بود

رحیمی وزیر دادگستری در این جشنواره گفت: خدمت در سازمان زندان‌ها هم بسیار سخت و هم قابل احترام است بنابراین این قشر باید مورد توجه و حمایت باشند.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان زندان‌ها واقدامات تأمینی و تربیتی کشور، وزیر دادگستری در سخنرانی خود در دومین جشنواره تجلیل از کارکنان ساعی سازمان زندان‌ها(یادبود شهید لاجوردی) گفت: شهید لاجوردی معمار سازمان زندان‌ها در امر اصلاح‌وتربیت و زندانبانی صحیح است. او به معنای واقعی ساده‌زیست بود و نهایتا کینه منافقین باعث شد که او را به شهادت برسانند.

رحیمی ادامه داد: مهمترین ویژگی شهید لاجوردی در زندانبانی اصلاح و بازسازگاری‌نمودن زندانی بود تا این افراد را پس از اصلاح مجدد به جامعه برگرداند. دلسوزی بسیارزیادی برای زندانیان داشتند و حتی بسیاری از این منافقین را با اخلاق فاضل خود به زندگی برگرداند.

وزیر دادگستری: تعطیلی «زندان رجایی‌شهر» یک اتفاق بزرگ و ماندگار  است/ باید حامی زندانبان و شغل سخت زندانبانی بود

وی با بیان اینکه خدمت در سازمان زندان‌ها هم بسیار سخت و هم قابل احترام است، یادآور شد: این قشر باید مورد توجه و حمایت باشند. کار در حوزه زندانبانی تحمل بسیاری می‌خواهد و خوشبختانه امروز فردی بر مدیریت سازمان قرار دارد که بهترین فرد برای مدیریت آن است چون تجربه دارد و کاملا به این مجموعه آشناست و قطعا مدیر موفقی محسوب می‌شود.

وزیر دادگستری خاطرنشان ساخت: زندانبان ما درپی رفع مشکلات زندانی است حتی اگر این زندانی، فردی شرور باشد بازهم تمام تلاشش این است تا او را با اصلاح وبازسازگاری به جامعه برگرداند. کار زندانبانی مهم است و اگر با نیت الهی انجام شود، قطعا ثوابی دارد که قابل قیاس با دیگر مشاغل نیست. بی‌شک اجر الهی دارد.

وی در پایان سخنرانی خود با اشاره به تعطیلی زندان‌رجایی‌شهر گفت: بدلیل سختی تعطیلی و انتقال این زندان شخصا اعتقاد داشتم که کاری ناشدنی است اما کمک خداوند و مدیریت رئیس سازمان زندان‌ها باعث شد که این امر مهم اتفاق بیفتد.

وزیر دادگستری: تعطیلی «زندان رجایی‌شهر» یک اتفاق بزرگ و ماندگار  است/ باید حامی زندانبان و شغل سخت زندانبانی بود

رحیمی تأکید کرد؛ تعطیلی این زندان امری ماندگار در دوران مدیریت ریاست محترم قوه قضائیه و سازمان زندان‌ها محسوب می‌شود چرا که کار نشدنی را شدنی کردند که می‌تواند مبنا و الگویی برای حل مشکلات کشور باشد.

گفتنی است در این همایش جمعی از مسئولان اجرایی و قضایی کشوری به‌عنوان مهمان و سخنران حضور یافته‌اند. همچنین 180 نفر از منتخبین برتر عرصه اصلاح‌وتربیت در ادارات و زندان‌های کشور مورد تجلیل قرار می‌گیرند.

انتهای خبر/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha