زندانیان استان تهران در ١٨ رشته ورزشی فعالیت می کنند

مدیر کل زندان های استان تهران در کارگروه تخصصی تربیت بدنی اظهار داشت: فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی نقش مهمی در ارتقای سلامتی زندانیان دارد و در سایه چنین فعالیت هایی می توان در تغییر، رشد و باز پروری شخصیت مددجویان اثر گذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندان ها در اصلاح و تربیت  زندانیان نائل آمد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی زندان های استان تهران، جلسه کارگروه تربیت بدنی زندان های استان تهران با هدف ارتقای خدمات ورزشی در زندان ها و تقدیر از کارکنان ورزشکار در محل سالن کنفرانس اداره کل برگزار گردید. در این جلسه که با تلاوت آزادی از قرآن کریم آغاز شد، سید حشمت اله حیات الغیب با اشاره به لزوم توجه به سلامت جسمی کارکنان، مددجویان و سربازان وظیفه گفت: ورزش از جمله روش های مهم تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می شود زیرا شرکت در فعالیت های ورزشی افراد را به هم نزدیک می کند، راه ها و فرصت های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد و به طور کلی یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می کند.
مدیر کل زندان های استان تهران تصریح نمود: ورزش علاوه بر اینکه ابزار ارزشمندی برای حفظ سلامت جسمانی است رابطه نزدیکی با سلامت روانی و به ویژه پیشگیری از بروز ناهنجاری های روانی دارد، ورزش از اضطراب و افسردگی می کاهد و اعتماد به نفس را افزایش می دهد، به همین دلیل در برنامه های تربیتی حائز اهمیت است. ورزش و تربیت بدنی نیز به دلیل محدودیت های فضاهای زندان ها نقش مهمی در سلامتی مددجویان دارد.
وی افزود: فعالیت های ورزشی و تربیت بدنی نقش مهمی در ارتقای سلامتی زندانیان دارد و در سایه چنین فعالیت هایی می توان در تغییر، رشد و بازپروری شخصیت مددجویان اثرگذار بوده، به اهداف متعالی سازمان زندان ها در اصلاح و تربیت زندانیان نائل آمد.
حیات الغیب همچنین بیان داشت: ١٨ رشته ورزشی در ٤ گود زورخانه، ١٨سالن چند منظوره، ٤ زمین چمن طبیعی و ٣ مجموعه استخر شنا زمینه های توسعه ورزش مددجویان، سربازان وظیفه و کارکنان را در رشته هایی مانند کشتی، ورزش زورخانه ای، والیبال، فوتسال، بدمینتون، تمیز روی میز، داژبال، دارت، طناب کشی، مچ اندازی، بازی های فکری، کوهنوردی و رشته های دیگر فراهم آورده است.
مقام عالی زندان های استان تاکید کرد: برای حضور در مسابقات بیشتر بعد از قهرمانی به بعد تربیتی، توسعه دوستی و تعامل همراه با آموزه های دینی توجه شده است.
ورزش از جمله روش های مهم تکامل جسمانی، روانی و اجتماعی محسوب می شود زیرا شرکت در فعالیت های ورزشی افراد را به هم نزدیک می کند، راه ها و فرصت های بسیاری را برای بازگشت سالم و ماهر شدن در اجتماع فراهم می آورد و به طور کلی یک فرآیند آموزشی در ابعاد مختلف فرهنگی و اجتماعی برای فرد ایجاد می کند. 
در این جلسه که اسماعیل جمیاری معاون سلامت، اصلاح و تربیت زندان های استان تهران، مسئولان فرهنگی و تربیت بدنی اداره کل نیز حضور داشتند  از کارکنان ورزشکار که موفق به کسب مقام های برتر ورزشی در رشته های گوناگون طی ماه مبارک رمضان، هفته قوه قضائیه و مسابقات انتخابی کشتی پهلوانی که در بازداشتگاه اوین برگزار شده بود، مورد تقدیر قرار گرفتند.

انتهای پیام/

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha