سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
رئیس سازمان زندان ها:
حکم به حبس، نسخه درمانیست و بدون حضور مستمر قضات در زندان و پایش تاثیر این نسخه، فرآیند اصلاح و تربیت کامل نخواهد شد
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با رئیس کل دادگستری خراسان رضوی گفت: احکام قضایی بمثابه نسخه پزشک و جهت اصلاح و درمان است لذا همانگونه که شان پزشک حضور مستمر و رصد روند درمان بیمار است قضات نیز به طور مستمر باید وضعیت زندانی و تاثیرات این نسخه را رصد کنند.

حاج محمدی ادامه داد: همانگونه که بیمار در روند درمان به تدریج خوب می شود و دوز دارو متناسب با تاثیر ات آن بر مجرم  باید تغییر کند، زندانی نیز امکان این را دارد که قبل از اتمام حکم به معنای واقعی اصلاح شود لذا می توان در این استمرار اجرای این نسخه تجدید نظر کرد و او را مشمول ارفاقات و امتیازات قانونی کرد. 

در این جلسه که دادستان مرکز استان نیز حضور داشت، رئیس سازمان زندان ها ادامه داد: اعتقاد داریم زندان  بیمارستانی است و قاضی پزشک و زندانبان پرستار آنجاست، اگر نسخه درمانی برای مجرم زندان تعیین شد می توان متناسب با اثرگذاری زندان در حکم قضایی که همان نسخه درمانی هست تجدید نظر کرد که این امر مستلزم حضور مستمر قضات در زندان ها و ارتباط آنان با زندانی است. 

عضو شورای عالی قوه قضائیه با بیان اینکه حضور فرد در زندان موجب آسیب به خانواده او می شود گفت: پایش و غربالگری زندانیان و کمک به آزادی زندانیان اصلاح شده اقدامی در راستای مراقبت از خانواده زندانی و جلوگیری از توسعه چرخه جرم است. 

حاج محمدی با تاکید بر اینکه هدف ما خلوت کردن زندان ها به هر قیمتی نیست گفت: هدف از مجازات اصلاح مجرمین است و این ماموریت مشترک ما و مجموعه دستگاه قضایی است. 

در این جلسه رئیس کل دادگستری استان طی سخنانی به تشریح وضعیت قضایی استان پرداخت و ارتباط مستمر نخبگان جامعه و استفاده از ایده ها و راهکارهای علمی آنان را در فرآیند اصلاح مجرمان اثر بخش دانست. 

دادستان مرکز استان نیز در سخنانی به تشریح چالش های موجود در فرآیند اجرای حکم زندان و اصلاح و تربیت عنوان کرد. 

وی به پایش نتایج اقدامات نیز تاکید کرد و گفت: نباید آمارهای کمی معیار عمل باشد و کیفیت را نیز باید در نظر داشت.

 انتهای پیام.

تاریخ:
1399/10/27
تعداد بازدید:
891
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:3 :10
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal