سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور
سروش
در دیدار رئیس سازمان زندان با استاندار آذربایجان غربی مطرح شد:
توجه به توسعه و تامین زیرساخت های لازم در زندان ها توسط دستگاه های دولتی
رئیس سازمان زندان ها در دیدار با استاندار آذربایجان غربی با اشاره با الگوی زندانبانی اسلامی گفت:زندانیان و خانواده های آنان عائله حکومت هستند.
حاج محمدی بیان داشت: هر چند بر اساس قوانین وقتی کسی خطایی میکند باید تاوان آن را پرداخت کند اما می توان در زندان ها و با فعالیت های اصلاحی و تربیتی، مجازات را تبدیل به دارویی برای درمان و بازگشت زندانی به زندگی سالم قرار داد.
رئیس سازمان زندان ها توجه به خانواده های زندانیان را بخشی از ماموریت سازمان زندان ها عنوان کرد و گفت: مقامات اجرایی و اشخاص داوطلب در استان ها از جمله فرمانداران و خیرین می توانند با مشارکت در فعالیت انجمن های حمایت از خانواده های زندانیان ما را در این امر یاری نمایند‌.
عضو شورای عالی قوه قضائیه اظهار داشت: بخش عمده ای از فعالیت های ما در زندان ها در حوزه اشتغال متمرکز است و طبق برنامه ریزی های انجام شده برآنیم تا اشتغال در زندان ها را به میزان 50درصد زندانیان افزایش دهیم.
 
 
 
 
حاج محمدی به بیانات رهبر معظم انقلاب نیز اشاره کرد و گفت: حضرت آقا بر اصل طبقه بندی زندانیان تاکید بسیار دارند از این رو باید زیرساخت های لازم را تامین کنیم تا بتوانیم اصل طبقه بندی زندانیان را بطور کامل اجرا کنیم.
رئیس سازمان زندان ها در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع غربالگری و پایش زندانیان نیز اشاره کرد و گفت: استان آذربایجان غربی به لحاظ جمعیت کیفری جزء استان های پرجمعیت است و طرح غربالگری می توانید به کاهش جمعیت کیفری در این استان کمک کند.
وی در پایان خواستار همکاری دستگاه های استانی در تامین زیرساخت های لازم در زندان ها شد.
استاندار آذربایجان غربی با بیان اینکه بهبود زیر ساخت ها در حوزه زندان ها برای اقدامات تربیتی و تامینی در دستور کار استان قرار دارد افزود: توجه به خانواده زندانیان باید بطور جدی در دستور کار قرار گیرد.
رئیس شورای تامین استان با اعلام آمادگی استان برای کمک به اجرای طرح انتقال زندان ها به خارج از شهر از تامین زمین مورد نیاز خبر داد.
در این دیدار مدیرکل زندان های استان نیز گزارشی از وضعیت زندان های استان و مشکلات و نیازهای موجود را ارائه کرد.
انتهای پیام

تاریخ:
1399/09/13
تعداد بازدید:
1017
منبع:
واژگان کلیدی
RatingTitle
:2 :12
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
آدرس پست الکترونیکی شما
شماره تلفن
توضیحات
خواندن کد امنیتی تغییر کد امنیتی
کد امنیت
کلیه حقوق این سایت متعلق به سازمان زندان ها و اقدامات تأمینی و تربیتی کشور است.
Powered by DorsaPortal