آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1401352
  • تعداد بازدید از این صفحه: 914820
  • تعداد بازدید امروز: 20
  • تعداد کاربر آنلاین: 3

 

 

اخبار اصلی

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران در جمع مددکاران اجتماعی خراسان شمالی :

مددکاران اجتماعی به عنوان متخحصصین اجتماعی می توانند در راستای تحقق عدالت اجتماعی گام بردارند

 

همزمان با گرامیداشت روز مددکار و با حضور مدیر کل زندانهای استان خراسان شمالی و رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از مددکاران زندانهای استان خراسان شمالی تجلیل بعمل آمد  

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندانهای استان خراسان شمالی: همایش تجلیل از مددکاران اجتماعی استان همزمان با ایام ولادت باسعادت امیر مؤمنان حضرت علی (ع) با محوریت کمیته امداد حضرت امام (ره) وبا همکاری اداره کل زندانها،اداره کل بهزیستی،دانشگاه علوم پزشکی،معاونت اجتماعی وپیشگیری از وقوع جرم دادگستری،وفرماندهی نیروی انتظامی استان در مرکز استان شهرستان بجنورد برگزار شد. 

حضور مسؤلین ومدیران ارشد استان،تجلیل از مددکاران برتر دستگاههای اجرایی وتکریم مددکاران اجتماعی وهمچنین افتتاح وشروع به کار انجمن مددکاران استان از جمله برنامه های این همایش بود.  

این همایش با سخنرانی حسین پور مدیر کل کمیته امداد استان , سیدی قائم مقام رئیس کل دادگستری استان و حجت الاسلام یعقوبی امام جمعه بجنورد وقائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان شمالی آغاز شد .

موسوی چلک رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران پس از سخنان امام جمعه بجنورد در جایگاه قرار گرفت ودر حوزه مددکاری اجتماعی سخن گفت .

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران ضمن تقدیر از اداره کل زندانهای استان و دیگر نهادها در برگزاری اولین همایش مددکاران اجتماعی در استان طی سخنانی تصریح کرد : با توجه به انتظاراتی که در جامعه در خصوص استفاده از ظرفیت مددکاران اجتماعی وجود دارد مددکاران اجتماعی به عنوان متخحصصین اجتماعی می توانند در راستای:توسعه اجتماعی، تغییر اجتماعی، انسجام اجتماعی، توانمند سازی مردم، تحقق عدالت اجتماعی، ترویج مسئولیت اجتماعی، مداخله اجتماعی، رفاه اجتماعی، بهزیستی مردم، سلامت اجتماعی، پیشگیری اجتماعی، بابهره گیری مناسب از علوم مختلف دیگر از قبیل علوم انسانی، علوم اجتماعی و سایر علوم مرتبط به بازنگری وظایف خود در این جهت اقدام کنند و گام بردارند .

موسوی چلک در جمع مددکاران اجتماعی خراسان شمالی با تاکید بر اهمیت توجه به امور اجتماعی در کشور بیان داشت: امور اجتماعی امروز به دلایل متعدد جایگاهی که باید داشته باشد ندارد و این موضوع شایسته‌ای نیست.

وی گفت: بروز پدیده‌ها و معضلات اجتماعی همچون طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی، مصرف مواد مخدر و مشروبات الکلی از دغدغه‌هایی بوده که باید برای کاهش آن برنامه‌ریزی شود.

وی با یادآوری اینکه تعداد زنان سرپرست خانوار نیز افزایش یافته است، تصریح کرد: صرفا در یک بازده زمانی در سال 85 تا 90 در سطح کشور تعداد زنان سرپرست خانوار رشد 53 درصدی داشته است.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی ایران از حاشیه‌نشینی و وجود سکونتگاه‌های غیررسمی هم به‌عنوان یکی از معضلات جدی حوزه اجتماعی یاد کرد و بیان داشت: بسیاری از جرائم در حواشی شهرها به دلیل گسترش حاشیه‌نشینی زیاده‌روی می‌دهد.

وی گفت: برای جلوگیری از حاشیه‌نشینی در شهرها باید فکری اساسی بشود تا در آینده با بحران بیشتری مواجه نشویم.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور خاطر نشان ساخت : بدون شک کاهش نشاط و شادی درکشور عوارض خود را در حوزه های دیگر به ویژه حوزه اجتماعی می گذارد و دلیل گسترش مواد مخدر صنعتی نبود شادی در کشور است.

وی به اساسنامه انجمن مددکاران اشاره کرد و گفت: کار انجمن مددکاران یک تشکل غیرانتقاعی و غیر سیاسی است بنابراین نباید فعالیت سیاسی دراین حوزه وارد شود.

موسوی تاکید کرد: اگر حوزه اجتماعی و رفاهی را با حوزه سیاسی عجین کنیم ظلمی بزرگی به اجتماع کرده ایم.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور به 15 میلیون پرونده قضایی براساس آخرین آمار رئیس قوه قضایی اشاره کرد و گفت:همچنین براساس آمار رسمی هم اکنون 2 میلیون 300 معتاد در کشور داریم.

وی با بیان اینکه در حوزه طلاق در کشور با کاهش مواجه نیستیم،گفت: درکشور در هر ساعت 19 طلاق به ثبت رسیده است.

موسوی شاخص ورود به زندان ها را نیز نگران کننده دانست و گفت: درحوزه فضای مجازی ، خشونت های خانوادگی و اجتماعی و بیماری ایذر  در جامعه بشدت دچار مشکل هستیم .

به گفته رئیس انجمن مددکاران کشور هنوز سن اعتیاد در کشور پایین است و حوزه اجتماعی ایران از بیماری مزمن رنج می برد که اگر این حوزه مداوا نشود امنیت اجتماعی و ملی ما را تحت الشعاع قرار می دهد.

این مقام مسئول کشوری با بیان اینکه امروزه آسیب های اجتماعی درکشور درب  خانه بسیاری را زده است، گفت: گسترش مواد مخدر صنعتی آثارش را در خشونت های خانگی، قتل، سرقت و جرائم مالی گذاشته است.

وی با تاکید براینکه امروز فضای مجازی بیشترین تاثیرش را درخانواده ها گذاشته است، تصریح کرد: متاسفانه نمی توانیم نسل گذشته را با نسل آینده پیوند بزنیم چراکه فاصله عمیق بین این دو نسل ایجاد شده است.

موسوی در رابطه با  وضعیت اختلالات روانی در کشور اظهارکرد: امروز طبق میانگین کشور حدود 20 تا 24 درصد مردم حداقل از یک نوع اختلال روانی رنج می برنند.

رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور  در خاتمه سخنانش خاطر نشان ساخت حضور موثرتر مددکاران اجتماعی در چرخه سیاستگذاری های کلان اجتماعی، برنامه ریزی و مدیریت اجتماعی کشور می تواند اهمیت موضوعات مرتبط با مددکاری اجتماعی و مددکاران اجتماعی را در این راستا در کشور ارتقاء دهد.

شایان ذکر است در خاتمه این همایش ضمن تقدیر از رئیس انجمن مددکاران اجتماعی کشور  از کلیه مددکاران استان نیز تجلیل بعمل آمد .

 

 گروه: اخبار اصلی   تعداد بازدید: 998   تاریخ خبر: 09:36:12 1394/02/14   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  موافقت با مرخصی پایان حبس 376 نفر از زندانیان کرمانشاه
  آزادی 14 زندانی زن از زندان مرکزی مشهد
  زندان محل تبديل تهديدها به فرصتهاست
  اجرای اولویتهای سازمانی تضمین کننده تحقق اهداف است
  راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات صنایع دستی مددجویان هرمزگانی
  زندانیان زندان بجنورد دفترچه بیمه سلامت همگانی گرفتند
  اهداء معادل 5 میلیون تومان وسایل ورزشی توسط استاندار بوشهر به زندان مرکزی
  هویت بخشی به زندانیان مهمترین حرکت اصلاحی و تربیتی است