آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1404361
  • تعداد بازدید از این صفحه: 920828
  • تعداد بازدید امروز: 38
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

 

اخبار ویژه

دکتر جهانگیر:

بهره گیری از الگوهای مناسب مدیریتی در سایه تفکر خلاق مهمترین عامل در فرآیند توسعه است

 

اولین نشست شورای راهبری توسعه مدیریت سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با هدف تبیین سیاست ها و معرفی ساختار کمیته ها با حضور دکتر جهانگیر برگزار شد.  

دکتر اصغر جهانگیر در این نشست با اشاره به اهداف تشکیل این شورا گفت : مدیریت مهمترین عامل در فرآیند توسعه است و این امر مستلزم بهره گیری از الگوها و روش های مناسب در سایه تفکر خلاق است و امیدوارم این شورا و کمیته های زیر مجموعه آن بتوانند در رسیدن به اهداف تعیین شده گام های مناسبی بردارند.
رئیس سازمان زندان ها در ادامه به بحث کوچک سازی دولت ها اشاره نمود و گفت : کوچک سازی دولت ها با هدف چابک سازی و کاهش هزینه ها یک امر اصولی است و تجربه نشان داده است بزرگ بودن دولت ها علاوه بر ایجاد موانع بسیار در مدیریت صحیح موجب توسعه فساد نیز می شود چرا که در این مدل نقش نهادهای نظارتی کمرنگ میشود.
وی در ادامه افزود : هرچند سیاست کوچک سازی دولت ها یک امر ضروری است اما در این راستا نباید از ماموریت ها و اهداف یک سازمان غافل باشیم و این کوچک سازی باید متناسب با ماموریت ها و برنامه های عملیاتی سازمان صورت بگیرد.
دکتر جهانگیر همکاری بخش خصوصی و برون سپاری فعالیت ها را اقدامی ضروری در مسیر کوچک سازی دولت ها عنوان کرد و گفت : برون سپاری فعالیت ها علاوه بر کاهش هزینه های دولت، موجب تعامل سازنده بدنه عظیمی از اجتماع با دولت در پیشبرد اهداف کلان کشور خواهد شد که این امر نیز باید بر حسب ضرورت و نگاه علمی صورت بگیرد.
در ابتدای این جلسه خسرو قهرمانی معاون توسعه مدیریت و منابع سازمان ضمن قرائت گزارشی از اقدامات صورت گرفته ، ساختار شورا و برنامه های آن ، اعضای اصلی شورا و کمیته ها را معرفی نمود.
شایان ذکر است شورای راهبری توسعه مدیریت شامل 5 کمیته تحت عناوین : کمیته ساختار و فناوری های مدیریتی-کمیته توسعه دولت الکترونیک و هوشمند سازی – کمیته سرمایه انسانی – کمیته سلامت اداری و صیانت از حقوق مردم و کمیته مدیریت عملکرد می باشد که این شورا نقش هدایت و مدیریت راهبری این کمیته ها را بر عهده خواهد داشت.

 

 گروه: اخبار ویژه   تعداد بازدید: 960   تاریخ خبر: 15:08:51 1394/02/07   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  رهبر معظم انقلاب با شرایط عفو یا تخفیف مجازات تعدادی از محکومان موافقت کردند
  نشست بررسی آخرین وضعیت اردوگاه فشافویه پیش از راه اندازی برگزار گردید 
  متن پیام رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور به مناسبت روز مددکار
  کاهش آمار جمعیت کیفری زندانیان با استفاده از ظرفیت های قانونی ضروری است
  فرهنگ سازی و نهادینه کردن ارزش ها مناسبترین راه برای توسعه سلامت اداری است/ پیشگیری از تخلفات احتمالی با ارائه آموزش های لازم
  اعمال و رفتارهای خود را بطور مداوم مورد ارزیابی قرار دهیم
  استفاده از تمام ظرفیت ها برای تحقق اولویت های دهگانه سازمانی / نگاه جامعه نسبت به خانواده های زندانیان نیازمند تغییر است.
  برگزاری مراسم اربعین حسینی