آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1401355
  • تعداد بازدید از این صفحه: 914834
  • تعداد بازدید امروز: 22
  • تعداد کاربر آنلاین: 3

 

 

اخبار عمومی

افتتاح فازدوم زندان اقلید در استان فارس

 

فازدوم زندان اقلید با حضور حیات الغیب مدیرکل زندانهای فارس، کشوری معاون سلامت و اصلاح و تربیت زندانهای استان، سید محسنی رئیس دادگستری و همایونی دادستان عمومی و انقلاب اقلید و فاطمه مسعودی مدیرعامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.  

براساس گزارش مسئول روابط عمومی زندان اقلید، مدیر کل زندان های استان در آیین افتتاح فاز دوم زندان اقلید با اشاره به اینکه دیدگاه اسلام و رویکرد سازمان زندانها، اصلاح و تربیت زندانیان و بازگشت شرافتمندانه آنان به جامعه است، گفت: تمامی کارکنان زندان، معلمان و مربیان اصلاح و تربیت هستند و با تلاش مضاعف باید این مهم در زندانها محقق شود.

سیدحشمت اله حیات الغیب محوریت اصلاح و تربیت زندانیان را نماز و آموزش های قرآنی عنوان و با اشاره به رهنمود مقام معظم رهبری که زندان ها را به آموزشگاه نیکی ها تبدیل کنید، اظهار داشت: زندانبانی اسلامی پس از انقلاب اسلامی در ندامتگاه ها با حفظ کرامت انسانی و توجه به مبانی دینی و اخلاقی در حال انجام است و تمامی برنامه های زندانها بر اساس ارزشهای دینی و اخلاقی تنظیم و اجرا می گردد.

مدیرکل زندانهای فارس به اولویتهای مورد تأکید ریاست سازمان در سال جدید اشاره کرد و افزود: حمایت از زندانیان و خانواده های آنان، توسعه اشتغال و حرفه آموزی زندانیان، اقتدار و امنیت در زندانها، کاهش جمعیت کیفری و سازماندهی وضعیت زندانیان،توسعه و حمایت از منابع انسانی و کارکنان، استفاده از دستبند و پابند الکترونیک از اولویتهای مهم سازمانی است و از نظرکمی و کیفی این فعالیت ها باید در سال جاری توسعه یابند.

در پایان از همکاری دادستان و قاضی ناظر زندان در راستای کاهش جمعیت کیفری و تلاش کارکنان ساعی زندان تقدیر بعمل آمد.

شایان ذکر است فاز جدید در دو طبقه و با زیربنای 544متر مربع،504 متر فضای اندرزگاه، فرهنگی(شامل نماز خانه،کتابخانه، کلاسهای آموزشی و دفتر فرهنگی و اشتغال و حرفه آموزی) با ظرفیت اسمی 100 نفر و 40 متر مربع، موتور خانه با سیستم دستگاههای هواساز و همچنین 190 متر مربع آسایشگاه و سرویس بهداشتی پرسنل وظیفه به بهره برداری رسید.

اعتبار ساخت این فاز حدود7میلیارد ریال بوده که از محل اعتبار ماده180 و 2درصد نفت و گاز شهرستان، تعمیر و تجهیز و مصرفی استانی و بنیاد تعاون زندانیان استان تأمین شده است.

 

 

 گروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 1242   تاریخ خبر: 13:27:55 1394/02/06   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  کارگاه ساخت و مونتاژ قطعات ام. دی. اف افتتاح و به بهره برداری رسید
  اهتمام ویژه کارکنان در رعایت حقوق شهروندی و برقراری نظم و امنیت پایدار در زندانها
  بازدید امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده از زندان این شهرستان
  تقویت و توسعه زندان باز و اشتغال اولویتی مهم در چرخه زندانبانی و اصلاح مجرمین است
  اثربخشی عملکرد زندان بر تغییر نگرش و رفتار زندانیان
  برگزاری آزمون سراسری فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور در زندان رجایی شهر
  مصوبات جلسه انجمن های حمایت از زندانیان استان البرز در سال 1394
  دیدارمدیرکل وشورای مدیران زندانهای استان با نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه بوشهر