آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1404361
  • تعداد بازدید از این صفحه: 920832
  • تعداد بازدید امروز: 38
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

 

اخبار عمومی

در جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل زندان های همدان مطرح شد

مدیرکل زندان های همدان بر اشتغال مولد مددجویان تاکید کرد

 

مدیرکل زندان های همدان دراولین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل ، با تأکید براشتغال مولد مددجویان در زندان ها اظهار کرد: توسعه برنامه های اشتغال از اولویت های کاری در سال جاری خواهد بود واشتغال مولد در زندان ها بایستی افزایش یابدو در جمع روسای زندان ها خواستار توجه ویژه به این موضوع شد و افزود:بایستی در زمینه اصلاح روش ها و توسعه اشتغال فعالیت بیشتری انجام گیرد.  

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های همدان، اولین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی با حضور "حسن محمد یاری " مدیر کل  ،مسئولان ستادی اداره کل و روسای زندان های تابعه استان در سالن جلسات  اردوگاه کار درمانی و حرفه آموزی همدان  برگزار شد.
در ابتدا مدیر کل زندان های همدان ضمن تبریک به مناسبت  فرا رسیدن ولادت حضرت امام محمد باقر و ماه رجب ،به اولویت های دهگانه سازمان  اشاره کرد .
محمد یاری افزود : رئیس سازمان زندان های کشور انتقال زندان ها به خارج از شهر،بهبود وضعیت بهداشتی زندان ها ،توسعه و تامین منابع انسانی ،توسعه فناوری ،مدیریت هزینه های مالی و اداری ،توسعه اقدامات حمایتی برای زندانیان و خانواده های آنان ،نظارت بر بازداشتگاه های امنیتی ،اقدامات عمرانی ،اقدامات قضایی و اقدامات اصلاحی را به عنوان اولویت های دهگانه سازمان مطرح کرد .
در ادامه مدیر کل زندان های همدان با اشاره به اولویت اول سازمان گفت : در سال جاری انتقال زندان ملایر به محل جدید آن انجام می گیرد و زندان جدید ملایردر سال جاری  به بهره برداری خواهد رسید .
وی در بخش دیگری به اولویت بندی کارها و اصول مدیریت زمان از دیدگاه حضرت علی (ع) اشاره کرد و افزود : از دیدگاه حضرت کارهای مختلف به لحاظ اهمیت به چند دسته قابل تقسیم است: فاقد اهمیت و فوریت، فاقد اهمیت اما فوری، مهم اما غیر فوری، مهم و فوری؛ اهم و مهم کردن این کارها و سنجیدن اولویت آنها از جمله موارد مهم در مدیریت زمان است.

وی ادامه داد :هر کس باید بتواند بر حسب اهمیت و ضرورت اهداف خود، کارهارا تقسیم بندی کند و برای انجام هر یک زمان مناسبی را اختصاص دهد وتشخیص این اولویت ها در دستیابی به موفقیت از اهمیت کلیدی برخوردار است.
 
مدیر کل زندان های همدان ادامه داد : حضرت می فرمایند :مدیریت زمان همانند هر دانش دیگری از یکسری اصول برخوردار است که رعایت آنها می تواند ما را در رسیدن به اهداف مورد نظر خود یاری کند، این اصول را تعیین اهداف و اولویت ها، برنامه ریزی و اجرا و در نهایت نظارت و ارزیابی عنوان کرد .
محمد یاری همچنین در ادامه در جمع مسئولان و روسای زندان ها  داشتن شرح صدر را از ابزارهای مهم مدیریتی عنوان کرد و افزود : یکی از مفاهیم اخلاقی که در قرآن و تعالیم اهل‌بیت بر آن تأکید شده است، شرح صدر می‌باشدواز آیات قرآن برمی‌آید که شرح صدر ابزاری است که پیامبران الهی در مسیر رسالت خویش از آن بهره می‌گرفتند و در سایه این موهبت الهی، به تبلیغ دین و ارشاد مردم می‌پرداختند.

مدیرکل زندان های همدان دراولین جلسه شورای اداری و برنامه ریزی اداره کل ، با تأکید براشتغال مولد مددجویان در زندان ها اظهار کرد: توسعه برنامه های اشتغال از اولویت های کاری در سال جاری خواهد بود واشتغال   مولد در زندان ها بایستی افزایش یابدو در جمع روسای زندان ها خواستار توجه ویژه  به این  موضوع شد و افزود:بایستی در زمینه اصلاح روش ها و توسعه اشتغال فعالیت بیشتری انجام  گیرد.
محمد یاری در جمع مسئولان و روسای زندا ن ها ، برنامه ریزی دقیق برای اشتغال و حرفه آموزی مددجویان در زندان ها را مهم عنوان کرد و افزود : درکنار اشتغال به کار زندانیان،بحث حرفه‌آموزی آنان نیز از درجه اهمیت  ویژه ای برخوردار است و باید به این مهم در ایام تحمل حبس زندانیان، توجه خاص داشت زیراحرفه‌آموزی از بازگشت مجدد زندانیان به زندان جلوگیری می‌کندو خواستارادامه  انعقاد تفاهم نامه با اداره فنی و حرفه ای استان  شد .
محمد یاری  همچنین در جمع روسای زندان ها خواستار انجام بازدید های شبانه مسئولان امنیتی و حفاظتی اداره کل از زندان ها و احصا ء نقاط قوت و ضعف شد .
در ادامه اين جلسه ،بربازدید مسئولان ستادی اداره کل از زندان ها، توسعه اقدامات حمایتی برای زندانیان و خانواده های آنان از سوی انجمن ها ،برگزاری کلاس های نهضت سواد آموزی و آموزش از راه دور برای مددجویان ،حضور روسای زندان ها در داخل بندها ،مستند سازی فعالیت ها در زندان ها ،پیگیری پرونده شخصیت زندانیان ،پیگیری اولویت های پژوهشی ،استفاده بهینه از کتابخانه های زندان ها ، برگزاری دوره آموزشی ویژه مراقبین زندان ها و...تاكيد و مقرر شد مسئولان  و روساي زندان ها موارد را تا حصول نتيجه لازم دنبال كنند.      
 در اين جلسه ،مدير كل زندان هاي همدان ضمن شنیدن صحبتهاي  روساي زندان ها و مسئولان  ستادي در روند عملكرد هر يك از واحد ها و زندان هاي تابعه قرار گرفت و رهنمودها و دستور لازم را در خصوص مشكلات و پيشنهادات هريك از مسئولان  صادر كرد .

 

 گروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 1824   تاریخ خبر: 12:57:26 1394/02/02   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  کارگاه ساخت و مونتاژ قطعات ام. دی. اف افتتاح و به بهره برداری رسید
  اهتمام ویژه کارکنان در رعایت حقوق شهروندی و برقراری نظم و امنیت پایدار در زندانها
  بازدید امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده از زندان این شهرستان
  تقویت و توسعه زندان باز و اشتغال اولویتی مهم در چرخه زندانبانی و اصلاح مجرمین است
  افتتاح فازدوم زندان اقلید در استان فارس
  اثربخشی عملکرد زندان بر تغییر نگرش و رفتار زندانیان
  برگزاری آزمون سراسری فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور در زندان رجایی شهر
  مصوبات جلسه انجمن های حمایت از زندانیان استان البرز در سال 1394