آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1404367
  • تعداد بازدید از این صفحه: 920884
  • تعداد بازدید امروز: 40
  • تعداد کاربر آنلاین: 1

 

 

اخبار عمومی

استقبال مردم از غرفه صنایع دستی زندانیان زن اردبیل در نمایشگاه توانمندی های بانوان استان

 

به مناسبت بزرگداشت ایام ميلاد حضرت فاطمه زهرا (س) و هفته گراميداشت مقام زن نمايشگاه توانمندي هاي بانوان اردبيلي در محل نمايشگاه بين المللي اردبيل داير شد . اداره كل زندانهاي استان اردبيل با صنايع دستي زندانيان زن زندانهاي استان در این نمایشگاه حضور یافت که با اقبال عمومی بازدید کنندگان مواجه گردید .  

اين نمايشگاه حاصل حضور ادارات ، نهادها ، موسسات و كارخانجات بخش خصوصي مي باشد و از سوی اداره کل بانوان و خانواده استانداری ترتیب داده شداست .

كميته امور بانوان اداره كل زندانهاي استان اردبيل با به معرض نمایش و فروش گذاشتن  صنايع دستي زندانيان زن زندانهاي استان در غرفه اي با همین عنوان حضوری موفق را در این نمایشگاه تجربه نمود . اين غرفه بلحاظ به معرض نمايش گذاشتن آثار زيبا از صنايع دستي زندانيان زن از قبيل ، قالي بافي ، گليم بافي ، معرق ، عروسك سازي ، خياطي و مواردي از اين دست كانون توجه بازديد كنندگان از اين نمايشگاه قرار گرفته است .

فتحي مدير كل زندانهاي استان كه به همراه معاون اداره كل ، رئيس اداره فرهنگي و تربيتي با حضور در اين نمايشگاه و پس از بازديد از غرفه هاي مختلف  در غرفه اداره كل زندانها حضور يافت . وی در حاشیه این نمایشگاه در گفتگویی با خبر نگار سایت خبری اداره کل زندانهای اردبیل با اشاره به نقش و اهمیت زن در تربیت فرزندان گفت : « برنامه های اصلاحی و تربیتی زندانهای استان برای مددجویان زن به گونه ای طراحی شده است که نقش مادری آنها در بازگشت به خانواده در روحیه و وجود آنها حفظ و باز توانی گردد . » وی با اشاره به ثقیل بودن امر اصلاح و تربیت نقش محوری خانواده و اجتماع را در بازگشت سالم زنان زندانی به اجتماع و پیشگیری از بازگشت مجدد آنها به زندان را کاری جمعی و گروهی و وظیفه تمامی سازمانهای فرهنگی و اجتماعی ذیربط دانست .

وی همچنین  ضمن تقدير از زحمات كاركنان زن زندانهای استان و دبير كميته بانوان اداره كل برای حضور موفق در نمایشگاه ، خواستار توجه جدي مسئولين به اشتغال زنان زندانی بی سرپرست و بد سرپرست پس از آزادی شد و گفت :« با توجه به اینکه اشتغال زندانیان از تاکیدات ریاست محترم سازمان زندانها و از اولویت های برنامه های اصلاحی و تربیتی است پس زمینه این اشتغال با آموزش های فنی و حرفه ای در زندان ایجاد می شود و حتی در کارگاههای زندان زندانیان مشغول به کار می باشند . اما اشتغال پس از آزادی نقش مهم تری در پیشگیری از آسیب پذیری مجدد را دارد . تلاش در جهت ايجاد مشاغل خانگي و آموزشهاي فني و حرفه اي مرتبط در اين زمينه يكي از عوامل مهم در عدم بازگشت مجدد به زندان پس از آزادي به شمار ميرود . »  

گفتني است قالي هاي بافته شده توسط زنان زنداني با توجه به كيفيت و زيبايي طرحها  بيشترين فروش را در اين غرفه به خود اختصاص داده  است .  

 

 
 
 گروه: اخبار عمومی   تعداد بازدید: 1559   تاریخ خبر: 12:55:24 1394/02/02   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  کارگاه ساخت و مونتاژ قطعات ام. دی. اف افتتاح و به بهره برداری رسید
  اهتمام ویژه کارکنان در رعایت حقوق شهروندی و برقراری نظم و امنیت پایدار در زندانها
  بازدید امام جمعه اهل سنت شهرستان نقده از زندان این شهرستان
  تقویت و توسعه زندان باز و اشتغال اولویتی مهم در چرخه زندانبانی و اصلاح مجرمین است
  افتتاح فازدوم زندان اقلید در استان فارس
  اثربخشی عملکرد زندان بر تغییر نگرش و رفتار زندانیان
  برگزاری آزمون سراسری فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور در زندان رجایی شهر
  مصوبات جلسه انجمن های حمایت از زندانیان استان البرز در سال 1394