آرشیو اخبار آرشیو اخبار
خروجی خبرخوان خروجی خبرخوان اخبار
جستجو برای      

 

آمار بازدید

  • تعداد کل بازدید: 1166542
  • تعداد بازدید از این صفحه: 5544017
  • تعداد بازدید امروز: 135
  • تعداد کاربر آنلاین: 12

 

 

اخبار اصلی

کتاب فارسی تکمیلی سواد آموزی زندانیان کشور در خوزستان تالیف می شود

 

روابط عمومی سازمان-با تلاش و مشارکت کارشناسان ادارات کل زندانهاو نهضت سواد آموزی استان خوزستان تألیف کتاب فارسی تکمیلی سواد آموزی ویژه زندانیان کشور در خوزستان آغاز شد.

مهدی زاده معاون آموزش سازمان نهضت سواد آموزی کشور با بیان اینکه زندان برترین همکار سازمان نهضت سواد آموزی در مبارزه و ریشه کنی بیسوادی بوده است گفت:برجسته ترین شاخصه کتاب جدید که در استمرار همت دستگاه های زندانبانی و سواد آموزی خوزستان که منجر به چاپ کتاب فارسی سواد آموزی سطح مقدماتی  شد، سطح کیفیت علمی و ارزش بالای آموزشی ای است که بواسطه ارائه مفاهیم کاربردی به فراگیر منتقل میکند.

وی با تأکید بر اینکه انرژی کار باید بر نیازهای زندانیان و نه علایق آنها مصروف گردد تصریح نمود: غنی سازی اوقات فراغت و توانمند سازی شخصیتی آنان با رویکرد اصلاح رفتار و اندیشه زندانی باید در دروس این کتاب دیده شود.ضمن اینکه دروس آن بر اساس نیاز سنجی تدوین و تألیف شود تا افراد بواسطه ان هم تحت تأثیر قرار گیرند و هم به تفکر بپردازند تا انگیزه اصلاح رفتار در دروسی که می آموزند در آنها باورمند شده، برای بازگست سعادتمندانه به جامعه آماده شوند.

مهدی زاده با بیان اینکه حال که بدنبال استفاده تخصصی از اموزش برای ضربه زدن به بزهکاری هستیم،  گفت: اغلب زندانیان را افراد بی نماز و بیکار تشکیل میدهند لذا باید مبانی عقیدتی و قرآنی در دروس بخوبی دیده شود و از دیگر سو مهارتهای اساسی زندگی در قالب باورهای کار محور هم لحاظ شود تا فرد انگیزه کار درست اندیشه درست را پیدا کند و چه در زندان و چه پس از آن به سوی گناه و بزه کاری نرود.

معاون آموزش نهضت سواد اموزی کشور در خاتمه با بیان اینکه در کتاب تکمیلی محدودیتی برای موضوعات نداریم ، گفت: سیستم زندانبانی اسلامی ایران برای تمامی جهان الگوست چرا که این سیستم با رویکرد اصلاح و تربیت معنوی و دین محور، تلاش کرده علی رغم تمام محدودیتها زندان را به دانشگاه انسان ساز مبدل سازد، لذا این کتاب باید ظرفیتهای بالای سازمانی خود را حفظ کند و با رویکرد غیر تکراری دروس و مفاهیم با کتابهای همسان آموزشی، تلاش شود تا سواد آموز محور باشد نه معلم محور، باید بدنبال تحقق سیاستهای علم گرائی بوده  و دست اندرکاران تألیف با خلاقیت آنرا به انجام برسانند تا اثر آموزشی جدید بتواند در مجامع بین المللی نیز مطرح شود.

نوائی معاون دفتر اموزشی و تألیف سازمان نهضت سواد آموزی کشور نیز در توضیحاتی با تبیین سرفصل های آموزشی کتاب آموزشی فارسی تکمیلی ویژه زندانیان سواد آموز کشور، کتاب جدید را تلفیقی از مهارتهای چند گانه اساسی زندگی معرفی کرد و گفت: روند یاد گیری در این کتاب  تکاملی، با ماهیت دشواری  منطقی ای است که فرد را به تحقیق، تفکر و تأمل وا دارد.

این مقام آموزشی نهضت سواد اموزی کشور با بیان اینکه کتاب مورد نظر از غنای علمی بالائی برخوردار خواهد بود گفت: در کتاب فارسی تکمیلی سواد آموزان زندانی کشور از تجربیات، پیشنهادات و دانش ارزنده کارشناسان آموزشی و فرهنگی زندانهای  خوزستان و همچنین کارشناس آموزش اداره کل فرهنگی سازمان زندانهای کشور استفاده کاملی شده است و لذا آنرا باید کتابی تخصصی و خوش فهم برای مخاطبین معرفی کرد.

وی در خاتمه گفت: این کتاب را باید مهارتی -آموزشی توصیف کرد که در آن به تلاشگر سازی فراگیر برای حل مسائل توجهی وافر شده است، بر این اساس  و با عنایت به برنامه ریزی های  بعمل آمده، انشاءاله در نیمه اسفند ماه سال جاری این کتاب رونمائی خواهد شد.

گفتنی است کارگروه  های اول و دوم تالیف کتاب  فارسی تکمیلی زندانیان سواد آموز نهضت سواد آموزی کشور با حضور مسئولین آموزشی دو سازمان در سطح کشوری و استانی تشکیل شده و پیش بینی میشود که انشاءاله تا پایان دیماه سال جاری تألیف کتاب فارسی مورد نظر به پایان برسد. 

دانلود فایل

 
 گروه: اخبار اصلی   تعداد بازدید: 1259   تاریخ خبر: 13:24:36 1389/10/28   

نام و نام خانوادگی
پست الکترونیکی
عنوان پیام
متن پیام

اخبار مرتبط:
  تقویت و توسعه زندان باز و اشتغال اولویتی مهم در چرخه زندانبانی و اصلاح مجرمین است
  افتتاح فازدوم زندان اقلید در استان فارس
  برگزاری آزمون سراسری فراگیر کارشناسی ارشد پیام نور در زندان رجایی شهر
  زندان محل تبديل تهديدها به فرصتهاست
  اجرای اولویتهای سازمانی تضمین کننده تحقق اهداف است
  راه اندازی فروشگاه اینترنتی محصولات صنایع دستی مددجویان هرمزگانی
  زندانیان زندان بجنورد دفترچه بیمه سلامت همگانی گرفتند
  اهداء معادل 5 میلیون تومان وسایل ورزشی توسط استاندار بوشهر به زندان مرکزی